Az ellenálló és rugalmas farostlemez könnyen megmunkálható, és egyszerre nagy felület beborítható vele. Nem is csoda, hogy népszerűsége töretlen.
Az anyag nagy előnye, hogy jó a páraáteresztő képessége, jelentős a hőtároló tömege és remek hangszigetelő. Lassan melegszik fel és hűl ki, így hatékony védelmet nyújt a nyári meleg és a téli hideg ellen. A lemez nedvesség hatására sem veszít számottevően a hőszigetelő képességéből. Képes a levegő páratartalmának függvényében nedvességet felvenni vagy leadni.
A farostlemez típusokat sűrűségük alapján csoportosíthatjuk. Nézzük is, hogy eszerint milyen felhasználási lehetőségek rejlenek bennük!
Kis sűrűségű farostlemez
A kis testsűrűségű farostlemeznek mindkét felülete durva, rostos, de utólagos megmunkálással mutatóssá tehető. Szilárdsági értéke alacsony, így jelentős igénybevételnek nem lehet kitenni. Hang- és hőszigetelő burkolatként, például padlásfödém hőszigetelésére, válaszfalak töltőanyagaként és hangszigetelő ajtók bélésanyagaként is megállja a helyét.
Közepes sűrűségű farostlemez
A természetes fával azonos módon megmunkálható közepes sűrűségű faanyag, külső és belső térben egyaránt felhasználható. Pácolható, festhető és könnyedén bevonható, így a bútoriparban rendkívül jól felhasználható. Az időjárás viszontagságainak kitett környezetben csak akkor alkalmazható, ha vízálló gyantával van kezelve.
Kemény farostlemez
A kemény farostlemez egyik felülete sima, fényes és víztaszító hatású, míg a másik szitanyomásos és nedvszívó képessége nagy. Megmunkálása a legtöbb szerszámmal elvégezhető, de a bevont lemezhez már keményfém szerszámok kellenek. Főként a bútor- és asztalosiparban használatos.
A Waller Furnér Kft.-nál megtalálható farostlemezek a felhasznált alapanyagoknak és technológiáknak köszönhetően tartósak és rugalmasak. Árajánlatért lépjen velünk kapcsolatba!